Zvezda izbjegla poraz u 93. minutu

0
31
Foto AFP

U prvom meču 1/16 finala Lige Evrope, Crvena zvezda i Milana igrali su neriješeno 2:2.

Već nakon 12 minuta igre Milan je dva puta pogađao mrežu Borjana, ali oba puta su poništeni golovi “roso-nera”.

Prvo je Semu Kastiljeho savladao Milana Borjana u kontri posle lošeg slobodnog udarca Bena u 6. minutu, da bi u 12. minutu golman Zvezde promašio loptu, a Teo Ernandes ubacio loptu u gol. Ipak na semaforu je ostalo 0:0.

U 20. minutu velika šansa za domaći tim. Nakon što je izbjegao ofsajd, Ivanić je izašao ispred Donarume, gađao dalji ugao, ali je golman Milana sjajnom intervencijom spasio svoj gol.

Prvi do gola ipak stiže italijanski tim. Nakon napada Milana u 42. minutu loše je intervenisao Pankov koji je loptu sproveo u svoj gol za 0:1, pa se sa tim rezultatom otišlo i na odmor.

Mnogo više uzbuđenja viđeno je tokom drugih 45 minuta.

Nakon šest minuta igre u nastavku Falčineli je pogodio Romanjolija u ruku i Sidiropulos je odmah dodijelio penal Zvezdi. Precizan sa bijele tačke bio je Gejlor Kanga.

Nakon poravnanja Zvezda je preuzela inicijativu, ali je sedmostruki prvak Evrope uspio već nakon sedam minuta da dođe o nove prednosti.

Pankov je oborio Ernandesa, nakon čega je dosuđen penal, a najstrožiju kaznu iskoristio je Teo Ernandes.

U 77. minutu Zvezda ostaje sa igračem manje, kada je Rodić morao van igre zbog dva žuta kartona.

Do kraja susreta “roso-neri” su imali još par izglednih prilika, ali je Zvezda ipak uspjela da dođe do poravnanja u samom finišu.

Milan Pavkov postigao je sjajan gol u 93. minutu, kojim je sačuvao nadu crveno-bijelima pred revanš.

Drugi susret srpskog i italijanskog predstavnika u šesnaestini finala Lige Evrope igra se za sedam dana, 25. februara, na stadionu “San Siro”.