Velšani uprkos porazu na “Olimpiku” otišli u osminu finala, Švajcarci čekaju rasplet nakon pobjede nad Turskom

0
47

Fudbaleri Velsa plasirali su se u osminu finala Evropskog šampionata.

Velšani su večeras u trećem kolu grupe A poraženi od Italije na “Olimpiku” sa 1:0, ali su bez obzira na taj poraz zauzeli drugo mjesto i osigurali plasman među 16 najboljih evropskih selekcija.

“Azuri” su još ranije izborili plasman u osminu finala, završivši grupnu fazu sa maksimalnim učinkom.

Pobjedu Italijanima večeras je donio Mateo Pesina u 39. minutu nakon sjajnog ubacivanja Marka Veratija iz slobodnog udarca.

U drugom duelu grupe Švajcarska je u Bakuu savladala Tursku sa 3:1 i došla do prve pobjede. Švajcarci su grupnu fazu završili sa četiri boda, baš kao i Vels, ali sa slabijom gol razlikom, pa je ova selekcija sada treća i čekaće rasplet u ostalim grupama kako bi najbolje četiri trećeplasirane selekcije izborile prolazak dalje.

Turska je zabilježila sva tri poraza i prva je selekcija koja je i zvanično eliminisana sa Eura.

Švajcarci su večeras poveli već u šestom minutu golom Harisa Seferovića, a Đerdan Šaćiri je u 26. duplirao vođstvo svoje selekcije.

Turci su uspjeli da stignu do gola preko Irfana Kavečija u 62. minutu, ali više od toga nijesu mogli.

Konačnih 3:1 za Švajcarsku postavio je Šaćiri svojim drugim golom u 68. minutu.