Vels slavio iako je Bejl promašio penal, Turci u bezizlaznoj situaciji

0
12

Fudbaleri Velsa savladali su Tursku sa 2:0 u Bakuu u meču drugog kola grupe A Evropskog šampionata.

Ovom pobjedom Velšani su napravili veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu, a Turska je praktično u bezizlaznoj situaciji jer ima dva poraza.

Vels je bolje igrao većim dijelom meča, naročito u prvom poluvremenu kada su imali nekoliko šansi.

Velšani su mrežu Turske zatresli u 42. minutu i to preko asa Juventusa Arona Remzija.

Krenuli su Turci agresivno u nastavku, iskreirali jednu šansu, ali nijesu stigli do izjednačenja.

U 61. minutu sviran je penal za Vels, ali je Geret Bejl šutirao neshvatljivo loše i poslao loptu daleko iznad gola.

Pokušavala je Turska u samom finišu, stezala obruč oko gola Velsa, a onda je u 94. minutu Vels iz kontre stigao do gola protivnika i preko Konora Robertsa došao do 2:0.

Velšani sada imaju četiri boda, dok je Turska bez bodova. Od 21 sat igra se meč između Italije i Švajcarske.