Velika borba i pet setova, Cicipas je u finalu Rolan Garosa

0
25

Grčki teniser Stefanos Cicipas prvi put u karijeri plasirao se u finale Gren slem turnira.

Cicipas je u polufinalnom duelu Rolan Garosa bio bolji od Njemca Aleksandera Zvereva sa 3:2, po setovima 6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6:3.

Već u drugom gemu prvog seta Cicipas je oduzeo servis svom rivalu, dobro servirao do kraja topg perioda i sigurno došao do 6:3.

U drugom setu viđeno je više brejkova. Prvo je Cicipas izgubio servis u drugom gemu, ali je onda tri puta zaredom brejknuo rivala i stigao ponovo do 6:3 i 2:0.

Sve se promijenilo u trećem setu u kome je Zverev oduzeo servis Cicipasu u trećem gemu za vođstvo 2:1, a zatim bio siguran na svojim servisima stigavši do 6:4 i smanjivši zaostatak u setovima na 2:1.

Gotovo identično bilo je u četvrtom setu kada je Zverev već u prvom gemu došao do brejka, nije dao protivniku do kraja da mu ugrozi servis, pa je Njemac sa 6:4 stigao do 2:2 u setovima.

Iako su svi mislili da bi peti set mogao biti itekako neizvjestan, to Cicipas nije dozvolio. Grk je do brejka stigao u četvrtom gemu za 3:1, a do kraja servirao sigurno i stigao do velike pobjede.

Cicipas će u finalu igrati sa boljim iz duela Novak Đoković – Rafael Nadal.