Ukrajina se oporavila od Amsterdama i slavila protiv Makedonaca

0
12

Fudbaleri Ukrajine savladali su Sjevernu Makedoniju sa 2:1 u meču drugog kola grupe C u Bukureštu.

Ukrajinci su tako zabilježili prvi trijumf na šampionatu nakon što su u prvom kolu poraženi od Holandije. Sa druge strane, Makedonija je zabilježila i drugi poraz.

Ukrajina je inicijativu i bolju igru krunisala pogotkom u 29. minutu kada je strijelac bio Andrej Jarmolenko.

Samo pet minuta kasnije Ukrajina je duplirala prednost preko Romana Jeremčuka, a ovoga puta Jarmolenko je bio asistent.

Uspjela je Sjeverna Makedonija da se u 57. minutu vrati u meč kada je Ezgjan Alioski, prvo promašio penal, a onda odbijenu loptu od golmana Ukrajine sproveo u mrežu.

Napadali su Makedonci i nakon toga, Pandev je jednom čak i zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

U 84. minutu dosuđen je penal za Ukrajinu. Ipak, Ruslan Malinovski nije bio precizan, tačnije, Dimitrijevski je uspio da interveniše.

Nakon ove pobjede Ukrajinci imaju tri boda, Makedonci su bez bodova, a večeras se sastaju Holandija i Austrija od 21 čas. Te selekcije imaju po tri boda.