Ubjedljiv trijumf “lavica” protiv Bjelorusije

0
39

U prvom baraž duelu za odlazak na Svjetsko prvenstvo rukometašice Crne Gore savladale su večeras Bjelorusiju rezultatom 29:23.

Duel je počeo vođstvom “lavica” i golom Đine Jauković, a onda su naše rukometašice imale u dva navrata dva gola prednosti 3:1 i 4:2. Potom je uslijedio odgovor Bjeloruskinja koje nijesu dozvoljavale da se rezultatski odlijepimo, pa je rezultat na poluvremenu bio 14:13.

Ipak, u drugom dijelu potpuno druga slika na parketu “Bemax arene”. Mnogo bolja igra izabranica Bojane Popović koje su postepeno povećavale razliku, a igra je i u napadu i u odbrani funkcionisala kako treba.

Sve to je dovelo do toga da su “lavice” na osam minuta prije kraja susreta imale visokih osam golova prednosti, pa je bilo jasno da će debi Bojane Popović na klupi reprezentacije obilježiti ubjedljiv trijumf.

Najbolja u našim redovima bila je Đina Jauković sa devet golova, a po pet su postigle Memedović i Radičević.

Kod gostiju se istakla Kulak sa osam pogodaka.