Turnir u Podgorici: Ajkule poražene od SAD nakon peteraca

0
20
Ajkule, Foto: Wpolo.me

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su u posljednjem kolu turnira u Podgorici. Savladali su ih vaterpolisti SAD i to nakon peteraca 14:13.

Izabranici Vladimira Gojkovića su u većem dijelu meča jurili prednost rivala, a Amerikanci su u tri navrata vodili sa tri gola razlike.

Ipak, u finišu treće i početkom posljednje četvrtine “ajkule” su serijom 4:0 načinile preokret i povele 10:9.

Dva minuta prije kraja Irving je izjednačio i postavio konačan rezultat regularnog toka utakmice.

Pobjednik turnira odlučen je petercima, gdje su se bolje snašli igrači selektora Dejana Udovičića.

Najbolji u našem timu bio je Dušan Matković sa šest pogodaka, dok je Marko Mršić dao tri.

”Ajkule” će ostati u našem glavnom gradu i trenirati do 11. februara kada je zakazan put za Roterdam.

Kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre na programu je od 14. do 21. februara – najbolje tri selekcije od 12 učesnika izboriće vizu za Tokio.