Budućnost slavila u gradskom derbiju, trijumf Sutjeske protiv Jezera

0
53

Odigrane su sve utakmice 22. kola Prve Telekom fudbalske lige Crne Gore.

Aktuelni lider Budućnost je na svom terenu nadigrao gradskog rivala OFK Titograd sa 1:0.

“Plavi” su slavili pogotkom Bogdana Milića u 52. minutu.

Sutjeska je savladala Jezero iz Plava na gradskom stadionu u Beranama sa 2:0 u 22.

Vođstvo ekipi iz Nikšića donio je Slovenac Rene Mihelič pogotkom u 12. minutu susreta. Konačnih 2:0 postavio je Milutin Osmajić u 65. minutu.

Rudar je u Pljevljima lako izašao na kraj sa Petrovcem savladavši ga sa 2:0.

Golove za domaći sastav postigli su Zakarija Suraka u 15. i Miloš Zečević u 93. minutu.

Iskra je u Danilovgradu savladala Podgoricu sa 1:0 pogotkom Miloša Drinčića u 75. minutu.

Zeta je na Trešnjici poražena od Dečića 2:1. Poveli su gosti u 11. minutu golom Anđela Rudovića, da bi Ilir Camaj duplirao prednost Dečića u 72. minutu.

Poraz Zete ublažio je Goran Milojko golom u 81. sa penala.

Tabela: Budućnost 56, Sutjeska 35, Dečić 35, Rudar 31, Iskra 31, Zeta 27, Podgorica 27, Jezero 23, OFK Titograd 20, Petrovac 15.