Treća četvrtina ključna: Mornar srušio Zadar za novu važnu pobjedu

0
28

Košarkaši Mornara savladali su Zadar u Baru sa 77:71 u zaostalom meču 14. kola regionalne ABA lige.

Tim Mihaila Pavićevića stigao je do veoma važnog trijumfa u borbi za plasman u plej-of.

Jako zanimljiva bila je prva četvrtina koju je gostujući tim dobio rezultatom 18:21. Bilo je neizvjesno i u drugom periodu, a Zadar je na poluvremenu zadržao prednost i vodio rezultatom 38:41.

Mornar je odlično zaigrao u trećoj četvrtini, preokrenuo rezultat i stekao prednost pred odlučujući kvartal 62:52.

Održali su Barani stečenu prednost i u poslednjoj četvrtini iako je Zadar konstantno prijetio.

Najefikasniji u crnogorskoj ekipi bio je odlični Derik Nidam sa 20 poena, dok su po 12 postigli Keni Gebrijel i Marko Jeremić.

Kod Zadra se istakao Činan Onuoku sa 17 poena, A Džastin Karter je postigao 14.

Mornar sada ima skor 15 – 4 i prvi je na tabeli, dok Zadar ima šest pobjeda i 11 poraza.