Budućnost opet pobjeđuje, Sutjeska slavila protiv fenjeraša

0
28

Fudbaleri Budućnosti savladali su pod Goricom Dečić sa 2:0 u 28. kolu Prve Telekom fudbalske lige Crne Gore.

Budućnost je tako došla do pobjede nakon što je u prošlom kolu poražena od Zete 1:0.

Podgorički sastav poveo je golom Miomira Đuričkovića u 33. minutu.

Konačnih 2:0 postavio je Igor Ivanović sa penala u 89. minutu.

Budućnost će u slučaju pobjede u narednom kolu i matematički obezbijediti titulu.

Sutjeska je kao gost savladala su Petrovac sa 3:1. Nikšićki sastav stigao je tako do druge uzastopne pobjede u domaćem šampionatu.

Sutjeska je do vođstva stigla već u 12. minutu kada je Božo Marković realizovao penal. Na 2:0 povisio je Milutin Osmajić samo šest minuta kasnije.

Petrovac je na 2:1 smanjio preko Zaima Divanovića u 58. minutu, a konačnih 3:1 za goste postavio je Igor Pajović u 79. minutu.

Rudar je sa 4:2 u Pljevljima savladao ekipu Jezera. Poveli su domaći u 10. minutu golom Zečevića, a samo šest minuta kasniej poravnao Mamadu.

Preokret gostima obezbijedio je Redžepagić golom u 50. minutu, ali je Rudar do poravnanja stigao 18. minuta kasnije nakon što je Zečević pobovo pogodio, ovoga puta sa penala.

Do 3:2 Pljevljaci su stigli u 71. minutu golom Talovića, a konačnih 4:2 postavio je Striković u 84. minutu.

OFK Titograd je na Starom aerodromu izgubio od Podgorice 1:0. Jedini gol za goste postigao je Marko Vukčević u 18. minutu.

U poslednjem meču kola Iskra i Zeta su odigrali 1:1 u Danilovgradu. Vodila je Zeta golom Vaska Kalezića u 17. minutu, a remi domaćima donio je Vladislav Rogošić sa penala u 94. minutu.

Tabela: Budućnost 69, Sutjeska 46, Dečić 45, Podgorica 40, Rudar 40, Zeta 36, Iskra 36, Jezero 27, OFK Titograd 21, Petrovac 18.