Trijumf Budućnosti na Starom aerodromu, remi Sutjeske i Jezera

0
24

Odigrana su četiri meča 31. kola Prve Telekom fudbalske lige Crne Gore.

Aktuelni lider i šampion Budućnost je u gradskom derbiju kao gost savladao OFK Titograd sa 2:0.

Budućnost je ranije obezbijedila titulu u nacionalnom šampionatu, pa u poslednjim utakmicama igra bez prevelikog takmičarskog naboja. Vođstvo “Plavima” donio je Lazar Mijović golom u 66. minutu, a konačnih 2:0 postavio je isti igrač u 91. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću odigrala 0:0 sa ekipom Jezera iz Plava. Nikšićki sastav tako je nastavio loš niz i treću utakmicu zaredom nije stigao do pobjede.

Dečić je pobjedom nad Zetom kod kuće 3:1 došao do druge pozicije. Vodili su domaći golovima Danila Pešukića i Ilira Camaja u trećem i 10. minutu, a pogodak za Zetu postigao je Petar Orlandić u 60.

Konačnih 3:1 za Dečić postigao je Danilo Marković u 93. minutu.

Važan trijumf u borbi za opstanak ostvario je OFK Petrovac koji je bio bolji od Rudara na svom terenu 3:1.

Vodili su domaći golom Zaima Divanovića iz šestog minuta, da bi Igor Vukčević u 26. povisio na 2:0.

Gol za Rudar postigao je Vuk Striković u 34. minutu smanjivši na 2:1, da bi na konačnih 3:1 za domaće povisio Divanović svojim drugim golom na meču u 89. minutu.

U poslednjem meču kola Podgorica je na DG areni savladala Iskru sa 1:0. Gol odluke postigao je Arihiro Sentoku u 16. minutu.

Tabela: Budućnost 75, Dečić 49, Sutjeska 48, Podgorica 46, Rudar 41, Zeta 39, Iskra 38, Jezero 35, Petrovac 25, OFK Titograd 24.