Studentski centar na korak od ABA lige

0
25

Košarkaši Studentskog centra napravili su veliki korak ka plasmanu u ABA ligu.

Podgorički sastav je danas u prvom meču finala ABA 2 lige u “Morači” savladao sarajevske Sparse 97:99.

Sparsima sada treba pobjeda veća od 10 razlike kako bi došli do željenog cilja, a Studente i poraz od devet razlike vodi do ABA lige.

U prvoj četvrtini ekipa iz Sarajeva bila je ravnopravan rival podgoričkom sastavu i taj period dobila 22:21.

Ipak, sve se promijenilo u drugoj četvrtini koju je Studenstki centar odigrao odlično i brzo stekao ubjedljivu prednost koja je na poluvremenu iznosila 49:36.

Uspjeli su Sparsi u trećoj četvrtini da priđu na minus osam, ali se domaći tim vratio i pred odlučujući period imao ponovo plus 13.

Uzbuđenja su uslijedila u posljednjoj četvrtini kada su gosti stigli na minus pet na nešto više od dva minuta do kraja. Prednost Studenstkog centra se dodatno istopila kada su Sparsi prišli na minus tri, ali je crnogorski tim u samom finišu uzvratio i došao do pobjede.

Studente je do pobjede vodio Nikola Pavlićević sa 20 poena, Brajan Alen je postigao 18, dok je Marko Tejić dodao 17.

Kod sarajevske ekipe istakao se Orelik Gedimanis sa 20 poena, a Amar Gegić je dodao 19.