Studenti u uzbudljivoj završnici izgubili u Železniku!

0
20

Košarkaši SC Derbija poraženi su u Beogradu od FMP-a sa 104:99 u 8. kolu regionalne ABA lige.

Podgorički sastav zabilježio je tako peti poraz u regionalnom šampionatu, uz tri poraza.

FMP je mnogo bolje započeo meč i prvi kvartal u napadačkom smislu odigrao bolje, pa su “Panteri” vodili 31:18.

Zaigrao je crnogorski tim znatno bolje u drugoj četvrtini, spustio razliku, pa je na poluvremenu FMP vodio 55:49.

SC Derbi je u trećoj četvrtini u potpunosti istopio razliku rivala, pa se ušlo u potpuni egal.

Uslijedila je uzbudljiva poslednja četvrtina, prava rezultataska klackalica, a ekipa FMP-a uspjela je da slavi u uzbudljivoj zavšnici.

Domaće je do pobjede predvodio Danilo Tasić sa 23 poena, dok je Brajs Džons postigao 17.

U ekipi SC Derbija najbolji je bio Kajl Vinjales sa 19 poena, Flečer Megi je imao 16 poena, dok je Džastin Edvards imao 15.