Srbija slavila na Piksijevom debiju, Slovenija nadigrala Hrvatsku

0
29

Fudbaleri Srbije savladali su Irsku sa 3:2 u Beogradu u prvom kolu grupe A kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Orlovi su tako došli do jako važne pobjede i to na debiju novog selektora Dragana Stojkovića Piksija.

Prvi do vođstva došli su Irci i to u 18. minutu kada je pogodio Alan Brauni.

Poravnnje Orlovima donio je napadač Fiorentine Dušan Vlahović u 40. minutu.

Do potupnog preokreta Srbija dolazi u 69. minutu kada je pogodio Aleksandar Mitrović, a Dušan Tadić upisao drugu asistenciju.

Na velikih 3:1 povisio je Mitrović, svojim drugim golom na meču i to u 75. minutu.

Irska je uspjela da smanji na 3:2 desetak minuta kasnije preko Džejmsa Kolinsa, ali ne i da stigne do poravnanja.

U istoj grupi Portugal je bio bolji od Azerbejdžana 1:0.

U okviru grupe H Slovenija je priredila iznenađenje savladavši u Ljubljani Hrvatsku sa 1:0. Gol odluke postigao je Sandi Lovrić u 13. minutu susreta.

U toj grupi Rusija je kao gost bila bolja od Malte 1:3, a Kipar i Slovačka su odigrali bez pogodaka.