Srbija gubila 2:0, pa stigla do remija protiv Portugala, Mitrović prestigao Bobeka

0
50

Fudbaleri Srbije odigrali su 2:2 sa Portugalom u Beogradu u drugom kolu grupe A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Odličan meč viđen je na stadionu “Rajko Mitić”, a Srbija je nakon pobjede u prvom kolu protiv Irske osvojila veliki bod protiv aktuelnog evropskog prvaka s obzirom da je nakon prvog poluvremena gubila 2:0.

Portugalci su u vođstvo došli u 11. minutu kada je pogodio Diogo Žota, fudbaler Liverpula i to nakon greške štopera Nikole Milenkovića.

Isti igrač pogriješio je i u 36. minutu, a ponovo je strijelac bio Žota.

Srbija je već u prvom minutu nastavka stigla do pogotka i to preko Aleksandra Mitrovića koji je ovim golom postao rekorder sa 39 pogodaka u nacionalnom timu čime je prestigao legendarnog Stjepana Bobeka.

Do velikog boda “Orlovi” dolaze u 60. minutu preko Filipa Kostića nakon sjajne kontre, a asistent je bio Nemanja Radonjić, baš kao i za prvi gol Srbije.

Sada obje selekcije imaju po četiri boda. U istoj grupi Luksemburg je napravio iznenađenje i savladao Irsku u gostima sa 1:0.

U okviru grupe H Slovačka i Malta su odigrale 2:2, dok je u grupi E Češka remizirala sa Belgijom 1:1.