Španci nakon penal ruleta do polufinala

0
32

U prvom četvrtfinalnom duelu na Evropskom prvenstvu, koji je odigran u Sankt Peterburgu, Španija je nakon penala 4:2 savladala Švajcarsku, a u regularnom dijelu i nakon produžetaka je bilo 1:1.

Duel je otvoren autogolom, koji je postigao Zakarija nakon što je prethodno Đordi Alba uputio šutirao.

Ovo je bio i konačan rezultat prvog poluvremena u kom je bolja bila “Crvena furija”.

Drugi dio igre donio je bolju igru Petkovićevog tima, ali i više uzbuđenja.

Švajcarci su dobru igru krunisali golom u 68. minutu, koji im je donio i produžetke. Nakon velike greške španskih defanzivaca precizan je bio Đerdan Šaćiri.

Reprezentacija Švajcarske je ostala sa deset igrača u 91. minutu, kada je isključen Remo Frojler koji je sa dvije noge startovao nad Morenom.

Tokom produžetaka Španija je napadala cijelo vrijeme i stvarala šanse, ali promjene rezultata nije bilo.