Slovačkoj prijao Sankt Peterburg

0
10

U prvom susretu grupe E danas su na stadionu Zenita igrali Poljska i Slovačka, a rezultat je nakon 90 minuta igre bio 1:2.

Slovaci su poveli u 18. minutu. Na stadionu Zenita je pravi dar-mar napravio bivši napadač tog kluba, Robert Mak, koji je izbacio nekoliko defanzivaca Poljske, a onda šutirao. Lopta je pogodila Kamila Glika, pogodila stativu i odbila se do ruke golmana Poljske, pa onda ušla u mrežu.

Sa ovim rezultatom završeno je i prvo poluvrijeme, ali su u nastavku poljaci brzo reagovali, tačnije već nakon pola minuta.

Maćej Ribus je upuio loptu prema Karolu Linetiju, a on uz malu pomoć sreće zatresao mrežu Martina Dubravke.

U 62. minutu Poljska je ostala sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Gžegož Krihovjak.

Nakon toga, tačnije u 69. minutu, Slovaci po drugi put dolaze do vođstva, a gol je postigao Milan Škrinjar kada je odlično gađao sa nešto manje od 15 metara poslije kornera.

Poljaci su sve karte bacili na napad, ali promjene rezultata do kraja meča nije bilo.