Sjajni Danci letjeli do četvrtfinala

0
25

Danska je prvi četvrtfinalista na 16. Evropskom prvenstvu u fudbalu. Kasper Šmajhel i drugovi savladali su danas u Amsterdamu Vels sa ubjedljivih 4:0.

Na početku meča Velšani su imali inicijativu, ali su igrači zemlje koja je bila 1992. šampion Evrope ubrzo reagovali i težište igre prebacili na polovinu protivnika.

To je i urodilo plodom u 27. minutu, kada je nekadašnji igrač Ajaksa, Kasper Dolberg, gađao sa oko dvadesetak metara i pogodio od stative.

Gdje je stao u prvom, Kasper Dolberg je nastavio u drugom poluvremenu. Tačnije već u 48. minutu. Napadač Nice iskoristio je grešku odbrane protivnika , primio loptu na ivici peterca i plasirao je iza leđa Vorda.

Nakon serije napada, ekipa u bijelim dresovima, u 88. minutu, preko Joakima Mela stižu do visokih 3:0.

Na visokih 4:0 povisio je Bratvajd u sudijskoj nadoknadi i zapečatio sudbinu Velsa.

To je bio i konačan rezultat meča, pa Danci potpuno zasluženo idu među osam najboljih ekipa na turniru.