Siti pokorio “Enfild” i učvrstio se na prvom mjestu

0
27

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Liverpul sa 4:1 na “Enfildu” u velikom derbiju 23. kola engleske Premijer lige.

Siti je odigrao odličan meč i zasluženo slavio, dok je Liverpul zabilježio drugi uzastopni poraz.

U prvom poluvremenu “Građani” su propustili veliku priliku kada je u 37. minutu Ilkaj Gindogan promašio penal.

Ipak, isti igrač doveo je Siti u vođstvo u 49. minutu.

Liverpul do poravnanja stiže u 63. minutu i to preko Mohameda Salaha koji je iskoristio penal.

Gosti opet dolaze do vođstva 10 minuta kasnije, a ponovo je strijelac bio večeras odlični Gindogan.

Na 3:1 za “Građane” povisio je Rahim Sterling u 76. minutu, da bi u 83. Fil Foden postavio konačnih i ubjedljivih 4:1.

Siti je lider na tabeli sa 50 bodova, dok je Liverpul četvrti sa 10 bodova manje.