Siti pobjedom potvrdio polufinale, dalje ide i Real

0
23

Ekipama Čelsija i PSŽ-a u polufinale najjačeg klupskog takmičenja večeras su se pridružili Mančester siti i Real Madrid.

I pored toga što su na poluvremenu imali prednost koja ih vodi u polufinale, “Milioneri” su od Sitija poraženi 1:2 nakon preokreta, što je gostima omogućilo plasman dalje jer su i prvi meč dobili identičnim rezultatom.

Dortmund je do rezultata koji ga vodi u polufinale stigao već u 15. minutu, kada je pogodio  Džud Belingem.

Ipak, već nakon nekoliko minuta igre u drugom poluvremenu Emre Džan je igrao rukom u svom šesnestercu, a sa bijele tačke pogodio je Marez.

Sve dileme oko toga ko će u naredni krug otklonio je Fil Foden u 75. minutu, koji je ujedno postavio i konačan rezultat.

U duelu između Liverpula i Reala na Enfildu, nije bilo golova i ako su domaći stvarali prilike, ali nije bilo realizacije, pa je španski tim ostvario plasman među četiri najbolja tima Evrope.