Siti nadomak finala: “Građani” nakon preokreta nadigrali PSŽ!

0
21

Fudbaleri Mančester sitija jako su blizu plasmana u finale Lige šampiona.

Ekipa Pepa Gvardiole večeras je u prvom polufinalnom meču nadigrala Pari Sen Žermen na “Parku prinčeva” 2:1.

Nakon prvog poluvremena ništa nije slutilo da bi “Građani” mogli da dođu do tako povoljnog rezultata protiv “Svetaca”.

PSŽ je u vođstvo došao dosta rano u 15. minutu kada je strijelac bio Markinjoš.

Opasno je PSŽ prijetio preko nejmara i Mbapea, ali se i Siti trgao u finišu poluvremena i dobro zagrijao rukavice J+Kejlora Navasa preko Fila Fodena i Bernarda Silve.

Gosti su do poravnanja došli u 64. minutu preko Belgijanca Kevina de Brujnea kome je asistiraoi Zinčenko.

Potpuni preokret uslijedio je samo sedam minuta kasnije kada je pogodio Rijad Marez.

U 77. minutu domaći sastav je ostao sa igračem manje kada je Idrisa Gej dobio direktan crveni karton.

Parižani nakon toga nijesu usojeli da ugroze vođstvo Sitija, pa engleski tim sa sjajnim rezultatom ulazi u revanš na svom terenu.