Siti i Real rutinski odradili posao

0
24

Kao što je bilo i očekivano, ekipe Mančester sitija i Reala večeras su obezbijedile učešće u četvrtfinalu najelitnijeg klupskog takmičenje.

Siti je i po drugi put savladao Borusiju iz Mehengladbaha 2:0, dok je Real kao domaćin slavio protiv Atalante sa 3:1.

“Građani” su brzo završili posao, pošto su već nakon 18 minuta igre imali prednost od 2:0.

Prvi gol postigao je Belgijanac De Brujne koji je u 13. minutu pogodio gornji desni ugao. Pet minuta nakon toga Ilkaj Gundogan je nakon asistencije Fodena praktično završio cijeli posao za svoj tim, a ispostaviće se i postavio konačan rezultat.

Nakon greške golmana Atalante Sportijela, koji je ispucao loptu pravo u noge Modriću, hrvatski reprezentativac je asistirao Benzemi, kojem nije bilo teško da upiše svoj 70. gol u Ligi šampiona.

U 60. minutu precizan sa bijele tačke bio je Ramos, a najstrožija kazna je prethodila faulu Toloija nad Vinisijusom.

Atalanta je smanjila golom Murijela iz slobodnog udarca u 82. minutu, da bi konačan rezultat postavio dva minuta kasnije Marko Asensiao nakon asistencije Vaskesa.