Rusija savladala Finsku za gužvu u grupi B

0
29

Fudbaleri Rusije savladali su Finsku u Sankt Peterburgu sa 1:0 u meču drugog kola Evropskog šampionata.

Tako je “Zbornaja” stigla do prvog trijumfa na šampionatu nakon što je na startu izgubila od Belgije 3:0.

Sa druge strane, Finska je u prvom kolu bila bolja od Danske 1:0, pa sda obje ove selekcije imaju isti učinak.

Rusija je u prvom poluvremenu bila bolji rival. Imali su domaći nekoliko odbrih prilika, a do vođstva su stigli tek u nadoknadi prvog dijela kada je sjajno pogodio Aleksej Mirančuk.

U drugom poluvremenu Finska je bila nešto ofanzivnija i dvije dobre prilike propustio je Temu Puki.

Imala je i Rusija svoje šanse, mogla da riješi pitanje pobjednika, ali je mreža mirovala.

Ipak, uspjela je “Zbornaja” da zadrži prednost i na kraju stigne do pobjede.

Sjutra se u istoj ovoj grupi sastaju Danska i Belgija, a ako ostvari trijumf, Belgija bi mogla da osigura prolazak dalje.

U slučaju pobjede Danske, sve selekcije bi imale po tri boda pred poslednje kolo.