Remi u velikom derbiju: Liverpul dva puta ispustio prednost protiv Sitija

0
15

Izuzetno drugo poluvrijeme, četiri gola od kojih je jedan za pamćenje i na kraju remi – Liverpul i Mančester Siti igrali su 2:2 u derbiju 7. kola Premijer lige.

Prvi dio susreta na Enfildu bio je za zaborav, a onda spektakl u nastavku. “Redsi” su u dva navrata stizali do prednosti, ali oba puta je Siti imao spreman odgovori.

Domaći su poveli u 59. minutu pogotkom Sadija Manea, da bi desetak minuta kasnije uzvratio Fil Foden.

Salah je “provozao” odbranu Sitija, a potom rutinski matirao Edersona.

Ipak, Salahova golčina nije bila presudna. Aktuelni prvak Engleske je brzo anulirao zaostatak, a za to je zaslužan Kevin de Brujne.

Liverpul je drugoplasirani na tabeli sa 15 bodova, Siti je odmah iz sa 14. Lider je Čelsi sa 16.

Fudbaleri Totenhema pobijedili su danas na svom terenu ekipu Aston Vile sa 2:1.

Domaći tim je poveo golom Pjera-Emila Hojbjerga u 27. minutu, a izjednačenje timu iz Birmingema doneo je Oli Votkins u 67. minutu.

Pobjedu Totenhemu donosi Lukas Moura golom u 71. minutu.

Kristal Palas i Lester odigrali su u Londonu neriješeno 2:2.

Gosti su na poluvremenu vodili sa 2:0, golovima Kelečija Ihenača u 31. i Džejmija Vardija u 37. minutu.

Do boda domaći tim je došao u nastavku preko Majkla Olisea u 61. i Džefri Šlupa u 72. minutu.

Brentford je na gostovanju pobijedio Vest Hem sa 2:1.

Goste je u vođstvo doveo Brian Mbemo u 20. minutu, a izjednačenje Vest Hemu donio je Džarod Bouen u 80. minutu.

Gol vrijedan sva tri boda za ekipu Brentforda postigao je Joan Visa u četvrtom minutu nadoknade