Remi u Pljevljima i Danilovgradu, pobjede Dečića i Podgorice

0
26

U derbiju kola, koji je ujedno bio i premijerni meč današnjeg programa, Rudar i Budućnost igrali su neriješeno 1:1.

Aktuelni šampion i lider poveo je već u 2. minutu golom Vasilija Terzića, da bi rezultat poravnao Ljubomir Kovačević u 79. minutu.

Iskra i Petrovac igrali su u Danilovgradu bez golova, dok je Dečić na svom terenu savladao Sutjeku na vom terenu 2:1 i nanio joj tako prvi poraz polije deset kola, a prvi otkad je šef stručnog štaba “plavih” Miljan Radović.

Nikšićani su prvi došli do prednosti i toveć nakon osam minuta igre, kada je precizan bio Marko Ćetković. Anđelo Rudović golom sa bijele tačke u 57. minutu donosi izjednačenje, dok se za preokret pobrinuo Danilo Pešukić u 63. minutu.

Podgorica je na Trešnjici bila bolja od Zete. Anđelko Jovanović je u 31, minutu iskoristio najstrožiju kaznu za 0:1, da bi nadu domaćinu da može doći do preokreta dao Zvonko Ceklić, golom u 55. minutu. Ipak, novu prednost gostima donosi Matija Krivokapić u 66. minutu, da bi konačnih 1:3 postavio Jovan Vujović u 83. minutu.

Janko Simović iz Zete dobio je crveni karton u 30. minutu.