Raspršeni snovi o Evropskom prvenstvu, poraz odbojkašica od Finske

0
28

Crnogorske odbojkašice izgubile su šanse za plasman na Evropsko prvenstvo.

Crna Gora je večeras u petom kolu grupe D kvalifikacija izgubila od Finske 3:1 (22:25, 25:22, 25:16, 25:

Na taj način izabranice selektora Masoničića izgubile su šanse da se nađu na Evropskom šampionatu. Naša selekcija sada ima skor od četiri poraza i jedne pobjede.

Crna Gora je večeras dobro započela meč u slovačkoj Nitri. Preuzela je vođstvo sredinom prvog seta, uspjela da je održi i na kraju osvoji taj period.

Finkinje su u drugom uzvratile istom mjerom iako je naša selekcija vodila većim dijelom. Sam finiš seta pripao je Finskoj koja je poravnala na 1:1.

Drugi set apsolutno je pripao Finskoj koja je bila i više nego dominantna i stigal do 2:1. Tada je već bilo jasno da je Crna Gora izgubila šanse za plasman na EP.

U četvrtom setu neizvjesno je bilo do samog finiša, a onda je Finska ponovo bolje odigrala i došla do konačne pobjede.

Crna Gora će u narednom kolu igrati sa Kosovom.