Rapsodija Engleske u Rimu

0
30

Engleska je popunila posljednje mjesto u polufinalu Evropskog prvenstva. “Gordi Albion” je večeras u Rimu savladao Ukrajinu sa ubjedljivih 4:0.

Već nakon četiri minuta igre na “Olimpiku” Engleska je došla do prednosti. Poslije asistencije Sterlinga, Hari Kejn je sam izašao pred Bušćana i matirao ga. To je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Kako su Englezi počeli prvo na isti način su započeli i drugo poluvrijeme – golom. Hari Megvajer je pogodio glavom nakon centaršuta Luka Šoa.

Luk Šou je nastavio svoj šou na Euru, pa je bio asistent i kod trećeg gola, kada je uposlio Hari Kejna koji postiže drugi gol na utakmici.

U 63. minutu Džo Henderson glavom postiže četvrti gol za Englesku i za potpunu rapsodiju.

Engleska će u polufinalu 7. jula igrati protiv Danske. U drugom polufinalu sastaju se Španija i Italija.