Rapsodija “Crvene furije” i pobjeda Švedske

0
24

Ubjedljiva pobjeda Španije nad Slovačkom 5:0 i pobjeda Švedske nad Poljskom 3:2 obilježili su utakmice posljednjeg kola u grupi E.

Mnogo interesantnih detalja obilježilo je duel Španije i Slovačke u Sevilji, naročito u prvom poluvremenu.

Golman Slovačke, Dubravka, uspio je da odbrani jedanaesterac Morati već u 12. minutu, ali je i pomogao “Crvenoj furiji” da dođe do prednosti nakon pola sata igre, kada je ugurao loptu u svoj gol.

Španci su preko Laporte stigli do drugog gola u sudijskoj nadoknadi prvog dijela igre.

Sve dileme oko pobjednika otklonio je Sarabija golom u 56. minutu, ali tu nije bio kraj mukama Slovaka.

Tek što je ušao u igru, Feran Tores je pogodio u 67. minutu, dok je i Kucka poslao loptu u svoj gol, kao i njegov golman za konačnih 5:0.

Šveđani su prvi dio igre riješili u svoju korist, nakon što je već u 2. minutu, nakon kombinacije sa Isakom, precizan bio Emil Forsberg.

Gol Forsberga je drugi najbrži na evropskim prvenstvima. Šveđanin je nakon 81 sekunde pogodio protiv Poljske. Najbrži pogodak postigao je Rus Dmitrij Kirčenko protiv Grčke 2004. godine.

U 17. minutu viđen je nevjerovatan promašaj kada je Levandovski u dva navrata pogađao prečku.

Dva gola u tri minuta viđena su od 59. do 61. minuta. Prvo je na 2:0 povisio Forsberg, da bi potom sjajnim golom novu nadu svojoj selekciji dao najbolji igrač Poljske, Levandovski.

Isti igrač poravnao je u 84. minutu, dok je konačan rezultat postavio Klason u sudijskoj nadoknadi.

Prva u grupi je Švedska, Španija druga, treća je Slovačka, a Poljska na začelju.