Radonjić nadmudrio Obradovića, Zvezda bolja od Partizana

0
30

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan pred svojim navijačima 71:56 u derbiju osmog kola regionalne ABA lige.

Partizan je tako doživio prvi poraz u regionalnom šampšionatu, a crnogorski stručnjak Dejan Radonjić nadmudrio je najboljeg trenera Evrope Željka Obradovića.

Jako tvrd meč odigrali su beogradski velikani, a Zvezda je prvu četvrtinu dobila rezultatom 15:8.

Ništa značajnije se nije promijenilo ni u drugom periodu, osim što je Zvezda povećala prednost i na poluvrijeme otišla sa plus 11, 32:21.

Treća četvrtina je bila zaista čudna. Zvezda je u uvodnih pet minuta bila i više nego dominantna i u jednom momentu otišla na plus 17. Ipak, vratio se Partizan, došao na minus pet, a Zvezda je u psolednji period ušla sa plus sedam, 47:40.

Crveno-bijeli su odlučujući period odigrali odlično. Proradio je i šut za tri poena, Zvezda je podizala prednost i na kraju došla do veom ubjedljive pobjede.

Zvezdu je do pobjede vodio Luka Mitrović sa 16 poena, a Nikola Kalinić je imao 12. Crnogorski reprezentativac Nikola Ivanović meč je završio sa tri poena.

Kod Partizana se istakao Alen Smailagić sa 15 poena, dok je Dalas Mur dodao 13.