PSŽ odolio šampionu, Čelsi ovjerio plasman u polufinale

0
37

Prvi polufinalisti ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona su PSŽ i Čelsi.

Mnogo uzbuđenja, ali i samo jedan gol viđen je u Parizu.

Aktuelni šampiuon Evrope, ekipa Bajerna slavila je u gostima Pari Sen Žermenu 0:1.

Bavarci su poveli u 40. minutu. Nakon serije promašaja PSŽ-a. Nejmar je pogađao prečku i stativu, branio je Nojer, a Erik Šupo-Moting doveo je goste u vođstvo.

U nastavku je takođe bilo dosta prilika na obje strane, poništen je i gol Mbapea, ali je rezultat ostao ne promijenjen.

Kao što je bilo i očekivano, ekipa Čelsija je nakon pobjede u gostima nad Portom u prvom meču od 2:0, u revanšu lako ovjerila plasman u polufinale.

Meč u Sevilji završen je pobjedom Porta 0:1, što je bilo dovoljno “plavcima” da se plasiraju među četiri najbolje ekipe Starog kontinenta.

Jedini gol postigao je Taremi u samom finišu, tačnije u četvrtom minutu sudijske nadoknade.