Dinamo slavi Oršića: “Modri” srušili Totenhem nakon produžetaka i otišli u četvrtfinale!

0
39

Fudbaleri Dinama savladali su u Zagrebu Totenhem 3:0 u revanš meču osmine finala Lige Evrope.

Zagrebački tim anulirao je vođstvo Sparsa iz prvog meča i u regularnom toku slavio 2:0, a onda nakon produžetaka došao do 3:0 i do četvrtfinala i velike pobjede.

Vođstvo Dinamu večeras je donio Mislav Oršić u 62. minutu, a na 2:0 povisio je isti igrač u 83.

U istinskog heroja Dinama Oršić je iznikao u 106. minutu postigavši gol za prolazak dalje, svoj treći na ovom meču.

Prolazak dalje obezbijedio je Arsenal koji je večeras poražen na svom terenu od Olimpijakosa 1:0, ali je u prvom meču u Atini slavio sa 3:1.

Pobjedu Olimpijakosu večeras je donio Jusuf El Arabi u 51. minutu.

I fudbaleri Rome prošli su među osam najbokjih u Ligi Evrop nakon što su i večeras bili bolji od Šahtjora i to u gostima 2:1, a u prvom meču “Vučica” je slavila sa 3:0. Golove za Rimljane postigao je Borha Majoral u 48. i 72. minutu, dok je strijelac za domaćina bio Junior Morales u 59.

I konačno, plasman u četvrtfinale obezbijedila je i Granada koja je u gostima poražena od Moldea 2:1. U prvom meču španski tim je slavio sa 2:0. Večeras, vođstvo Granadi donio je Valjeho u 29. minutu i to autogolom, dok je poravnanje gostima obezbijedio Soldado u 72. minutu. Pirovu pobjedu Moldeu donio je Hestad u 89. minutu sa bijele tačke.