Preokreti Sutjeske i Budućnosti, Rudar nastavio pobjedničku seriju

0
21

Goleada u Nikšiću počela je već u 4. minutu. Ćetković je izgubio loptu na sredini teren, Kalezić je dobro centrirao, pronašao Burzanovića koji je postigao gol za 0:1.

Novi šok za Nikšićane uslijedio je u 22. minutu. Šofranac se poigravao u kaznenom prostoru Sutjeske, uputio loptu ka golmanu Ličini, ali je njegovu namjeru prozreo Burzanović, presjekao pas i zatresao praznu mrežu za 0:2. U 34. minutu Marković je srušen u šesnaestercu Zete. Napadač domaćeg sastava je preuzeo odgovornost, izveo penal, Aković fenomenalno odbranio, da bi Janjić natrčao na odbijenu loptu i smanjio na 1:2. Ipak, Golubovčani su vratili dva gola prednosti preko Krstovića, koji je dobro reagovao na centaršut Kalezića. U završnim minutima prvog dijela, Ćetković je nakon pasa Augusta smanjio na 2:3.

U drugom poluvremenu potpuno druga slika na terenu. Sutjeska je pokazala veću želju, koju je pretvorila u inicijativu, ali i u golove.

Do poravnanja dolazi u 74. minutu. Strijelac je bio Janjić, koji je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora za 3:3. Potpuni preokret viđen je u 85. minutu, a gol je postigao Raičević.

Rudar je bez premca najveća senzacija u crnogorskom šampionatu ove godine.

Pljevljaci su upisali sedmi trijumf u nizu, a ovoga puta bili su bolji od Dečića u gostima, koga su savladali minimalnim rezultatom.

Jedini pogodak viđen je u 60. minutu, kada je nakon pokušaja Dušana Živkovića loše reagovao Marko Tući, pa se lopta od njega odbila u gol.

Podgorica je golovima Nikole Čeleića u 43 i 78. minutu savladala Jezero i tako prekinula seriju od tri poraza. Jedini gol za Plavljane upisao je početkom drugog poluvremena Vojin Pavlović.

U meču između Titograda i Iskre mreže su mirovale, a posljednji duel 23. kola odigrali su Petrovac i Budućnost.

Aktuelni šampion i lider prvenstva slavio je nakon preokreta rezultatom 1:4.

Domaći su prvi dio igre, u kojem su viđena dva jedanaesterca, riješio u svoju korist,.

Najstrožiju kaznu u korist Petrovca realizovao je u 27. minutu Zoran Mikijelj, dok je Marko Vučić promašio kazneni udarac na drugoj strani u 34. minutu.

Nakon samo deset minuta uigre u drugom poluvremenu Budućnost je imala vođstvo. Podgorički “plavi” dobijaju novu priliku sa bijele tačke u 49. minutu, koju nije propuštio Igor Ivanović, a za potpuni preokret pobrinuo se Dejan Zarubica golom u 54. minutu susreta.

Isti igrač pogodio je i u 80. minutu, dok je konačan rezultat postavio Viktor Đukanović u 86. minutu.