Preokret Rome u Amsterdamu, bez pobjednika na Emirejtsu, Viljareal i Junajted slavili u gostima

0
34

Derbi prvih duela četvrtfinala Lige Evrope između Ajaksa i Rome završen je pobjedom gostiju 1:2 i to nakon preokreta.

Na Amsterdam areni domaći su do vođstva došli u 39. minutu, kada je strijelac nakon asistencije srpskog reprezentativca Dušana Tadića bio Klasen.

Ipak, drugo poluvrijeme loše počinje za Ajaks nakon što je Tadić promašio penal i tako napravio loš uvod za svoj tim.

Da Rimljani ipak ne odu kući kratkih rukava pobrinuo se prvo Lorenco Pelegrini golom u 57. minutu, a potom i Ibanjez koji je pogodio u 87. minutu.

Dinamo je u Zagrebu poražen od Viljareala minimalnim rezultatom, a strijelac jedinog gola bio je Moreno u 44. minutu.

U duelu Granade i Mančester junajteda viđena su dva gola i to oba u režiji napadača gostiju. Mrežu domaćina načeo je Rašford u 31. minutu, a konačnih 0:2 postavio je Fernandeš sa bijele tačke.

Arsenal u Londonu nije uspio slaviti nad Slavijom iz Praga i ako je golom Pepea uspio povesti u 87. minutu. Gol za ekipu iz Praga postigao je Holes u četvrtom minutu sudijske nadoknade.