Povreda je prošlost: Đoković preko Raonića u četvrtfinale AO!

0
28

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Australijan opena.

Novak je sa 3:1 nadigrao Kanađanina Milošđa Raonića, po setovima 7:6, 4:6, 6:1, 6:4, za dva sata i 55 minuta igre.

Novakovi navijači su strahovali da je povreda iz duela sa Tejlorom Fricom ostavila posledice, ali to nije bio slučaj.

Jako zanimljiv bio je prvi set u kome nije bilo brejkova već se igralo gem za gem. Novak se mnogo bolje snašao u taj brejku i dobio taj period sa 7:6 (7:4).

Raonić je u drugom setu uspio da dođe do brejka u petom gemu i povede sa 3:2, a onda je rođeni Podgoričanin do kraja sigurno servirao došavši do 6:4 i 1:1 u setovima.

Novak je sjajno odigrao treći set oduzevši servis rivalu dva puta, a Raonić je uspio da osvoji samo jedan gem, pa je srpski as poveo sa 2:1.

Jako zanimljiv bio je četvrti set u kome se igralo gem za gem, a onda je Đoković stigao do brejka i vođstva od 5:4. To je Novaku dalo idealnu šansu da odservira za pobjedu, što je on i učinio.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Aleksandera Zvereva.