Portugalci napunili mrežu Mađarske u finišu na prepunoj “Puškaš” areni

0
32

Fudbaleri Portugala savladali su Mađarsku sa 3:0 u Budimpešti u prvom kolu grupe F Evropskog prvenstva.

Utakmica na prepunoj “Ferenc Puškaš” areni je bila prilično dinamična, a Portugalci su u samom finišu uspjeli da slome otpor hrabrog domaćina i napune njihovu mrežu.

Pokušavao je Portugal od starta, a u finišu prvog dijela aktuelni šampion Evrope imao je dvije sjajne šanse. Diogo Žota je bio blizu pogotka, ali je intervenisao Peter Gulači.

Kristijano Ronaldo je u 44. minutu promašio nepromašivo kada je bio sam ispred golmana Gulačija nakon jednog centaršuta, ali je loptu poslao preko gola.

Prije toga dobru priliku za Portugal imao je Salaj.

U nastavku, najbolju priliku preko Bruna Fernandeša imao je Portugal, ali je Gulači opet sjajno odbranio.

U 80. minutu Mađari su postigli gol, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

I onda kada se činilo da će meč biti okončan bez pogodaka domaća odbrana je kapitulirala i to u 84. minutu, a strijelac za Portugalce bio je Rafael Gerero.

Samo dva minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za Portugal, a siguran izvođač sa bijele tačke bio je Kristijano Ronaldo za velikih 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Ronaldo i to u 92. minutu nakon fine akcije.

U drugom meču grupe večeras od 21 sat igraće Francuska i Njemačka.