Poraz za kraj kvalifikacija, Turska slavila pod Goricom

0
26

Fudbaleri Crne Gore poraženi su od Turske 2:1 u Podgorici u poslednjem kolu grupe G kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Izabranici Miodraga Radulovića ranije su izgubili sve šanse za odlazak na Mundijal, pa je za njih večerašnji meč bio revijalnog karaktera.

“Sokoli” su prvi došli do vođstva i to već u četvrtom minutu kada je pogodio Fatos Bećiraj na asistenciju Stefana Savića.

Turska je do poravnanja došla u 22. minutu kada je strijelac bio Kerim Akturkoglu.

Gosti su bili dosta konkretniji u drugom poluvremenu, pa su nadmoć krunisali u 60. minutu kada je pogodio Orkun Kokču nakon što je lopta prevarila golmana Šarkića pogodivši jednog igrača u našoj odbrani.

Ono što treba napomenuti da je iz naše grupe Holandija obezbijedila direktan plasman na SP, dok će se u baražu naći upravo Turska,

Tabela: Holandija 23, Turska 21, Norveška 18, Crna Gora 12, Letonija 9, Gibraltar 0.