Podgorica do bodova nakon preokreta, Iskra ubjedljiva

0
31

U prvim utakmicama 6. kola Prve Telekom lige Podgorica je u gostima nakon preokreta savladala Jezero 1:2, dok je Iskra iskoristila prednost domaćeg terena i bila bolja od Petrovca, a rezultat je nakon 90 minuta igre bio 4:1.

Jezero je bolju igru na početku drugog poluvremena pretvorilo u vođstvo u 55. minutu, kada je sa bijele tačke pogodio Mujeci.

Podgoričani su potom riješili meč u dva minuta, u 68. i 69, a strijelci su bili Anđelko Jovanović i Matija Krivokapić.

Petrovac je u Danilovgradu ostao sa igračem manje već u 20. minutu, a tri minuta kasnije Iskra je povela preko Vojina Pavlovića. U 34. minutu već je bilo 2:0, a pogodio je Sekulić.

Adnan Bašić dao je nadu Petrovčanima u 66.minutu kada je smanjio na 2:1, ali su Goran Milojko i Jamamoto ipak donijeli ubjedljivu pobjedu Iskri.

Sjutra se igraju preostali mečevi. Rudar u Pljevljima dočekuje Mornar (17.30), Budućnost pod Goricom igra sa Zetom (19), dok je derbi kola u Tuzima, gdje Dečić u 20 sati čeka lidera Sutjesku.