Počinje Svjetsko prvenstvo za rukometaše

0
20
Foto:Twitter

Utakmicom između između domaćina turnira i reprezentacije Čilea (18h) danas u Egiptu počnije 27. Svjetsko prvenstvo za rukometaše na kojem će prvi put nastupiti 32 reprezentacije.

Osim broja ekipa koje će učestvovati, novitet je da će se šampionat igrati po prvi put pred praznim tribinama zbog korona virusa, a iz istog razloga Svjetska rukometna federacija (IHF) dozvolila je svakoj reprezentaciji da u Egipat može dovesti 20 igrača.

Titulu prvaka svijeta brani Danska, a na turniru će se pojaviti i tri debitanta – reprezentcije Zelenortskih Ostrva, Urugvaja i DR Konga.

Šampiont će se igrati u četiri dvorane (tri u Kairu i jedna u Aleksandriji).

Turnir počinju 32 ekipe koje su smjetene u osam grupa sa po četiri reprezentacije, a u nastavak takmičenja proći će po tri ekipe. Drugi dio turnira predviđa četiri grupe sa po šest reprezentacija, a u četvrtfinale će proći po dvije najbolje selekcije u grupama.

Prvenstvo će trajati do 31. januara.

Raspored utakmica na Svjetskom rukometnom prvenstvu:

Grupa A:

15. januara
18:00 Njemačka – Urugvaj
20:30 Mađarska – Zelenortski Otoci

17. januara:
18:00 Zelenortski Otoci – Njemačka
20:30 Mađarska – Urugvaj

19. januara:
18:00 Urugvaj – Zelenortski Otoci
20:30 Mađarska – Njemačka

Grupa B:

15. januara:
18:00 Španija – Brazil
20:30 Tunis – Poljska

17. januara:
18:00 Tunis – Brazil
20:30 Poljska – Španija

19. januara:
18:00 Španija – Tunis
20:30 Brazil – Poljska

Grupa C:

15. januara:
15:30 Katar – Angola
18:00 Hrvatska – Japan

17. januara:
15:30 Katar – Japan
18:00 Angola – Hrvatska

19. januara:
15:30 Japan – Angola
18:00 Hrvatska – Katar

Grupa D:

15. januara:
18:00 Argentina – DR Kongo
20:30 Danska – Bahrein

17. januara:
18:00 Argentina – Bahrein
20:30 DR Kongo – Danska

19. januara:
18:00 Bahrein – DR Kongo
20:30 Danska – Argentina

Grupa E:

14. januara:
18:00 Austrija – SAD
20:30 Norveška – Francuska

16. januara:
18:00 Austrija – Francuska
20:30 SAD – Norveška

18. januara:
18:00 Francuska – SAD
20:30 Norveška – Austrija

Grupa F:

14. januara:
18:00 Alžir – Maroko
20:30 Portugal – Island

16. januara:
18:00 Maroko – Portugal
20:30 Alžir – Island

18. januara:
18:00 Portugal – Alžir
20:30 Island – Maroko

Grupa G:

13. januara:
18:00 Egipat – Čile

14. januara:
20:30 Švedska – Sjeverna Makedonija

16. januara:
18:00 Egipat – Sjeverna Makedonija
23:30 Švedska – Čile

18. januara:
18:00 Sjeverna Makedonija – Čile
20:30 Švedska – Egipat

Grupa H:

14. januara:
15:30 Bjelorusija – Rusija
18:00 Slovenija – Južna Koreja

16. januara:
15.30 Bjelorusija – Južna Koreja
18:00 Rusija – Slovenija

18. januara:
15:30 Južna Koreja – Rusija
18:00 Slovenija – Bjelorusija