Pobjede velike nade Borusije i Porta

0
25

Borusija Dortmund i Porto su stekli prednost pred revanš duele osmine finala Lige šampiona

“Milioneri” su nakon preokreta savladali Sevilju u gostima 2:3.

Domaći su poveli već u 7. minutu, a strijelac je bio Suso. Nije se međutim dugo čekalo na poravnanje.

Efektan gol Mahmuda Dauda sa 20-ak metara uveo je meč u dominaciju gostiju koju je do odlaska na odmor potvrdio Haland.

Norvežanin je još jednom pokazao kakvu klasu posjeduje i golovima u 27. i 43. minutu doveo svoj tim na prag četvrtfinala elitnog takmičenja.

Koliku-toliku nadu u revanš Sevilji donio je De Jong golom u 84. minutu.

I Porto se pobjedom nad Juventusom od 2:1 na svom terenu približio narednoj fazi.

Već u 2. minutu prednost domaćih. Veliku grešku Bentankura u gol je pretvorio Mehdi Taremi koji je odlično reagovao.

Prvi napad u drugom poluvremenu i gol Muse Marege. Katastrofalna reakcija Juveove odbrane, Marega je bio sam u šesnaestercu pored sedmorice gostujućih igrača i velikih 2:0 za domaćina.

Nadu “Staaroj dami” dao je Kijeza, koji je uspio da smanji prednost rivala u 82. minutu.