Pobjede Reala i Sitija

0
14

U prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona Real je na svom terenu savladao Liverpula 3:1, dok je Mančester Siti bio bolji od Borusija Dortmund 2:1.

Real je bio ubjedljiv protiv Liverpula i obezbijedio je solidnu prednost pred revanš na Enfildu i uz igru koja uliva optimizam da Madriđani mogu daleko da doguraju ove sezone.

Domaćin je do prednosti došao u 27. minutu golom Vinicijus Žuniora, a asistent je bio Toni Kros, da bi konačan rezultat prvog dijela igre postavio Marko Aensio u 36. minutu.

“Redsi” u prvom dijelu igre nijesu uputili nijedan šut u okvir gola Reala, ali su početkom drugog poluvremena golom Salaha dobili nadu da mogu do povoljnog ezultata.

Prethodno je kod ove akcije blokiran Žotin šut, lopta se odbila do Egipćanina koji je bio snalažljiv pred golom. Brih je provjeravao da li je bio ofsajd, ali je VAR rekao da nije.

Igrač utakmice, Žunior Vinicijus je ipak u 65. minutu ponovo donio svom timu dva gola prednosti, a kod novog pogotka asistirao mu je Luka Modrić.

Borusija je u Mančesteru pružila mnogo jači otpor nego što se očekivalo, ali je Siti ipak uspio da stekne prednost pred revanš.

“Građani” su poveli već u 19. minutu. Emre Džan je izgubio loptu na sredini terena, što je iskoristio Belgijanac Kevin de Brujne i završio akciju, nakon asistencije Mareza.

Borusija je šest minuta prije kraja dobila nagradu za hrabru igru, kada je bio precizan Marko Rojs nakon odlične akcije i asistencije Halanda.

Ipak, za pobjedu svog tima pobrinuo se Fil Foden u samom finišu meča.

Sjutra se igraju još dva meča četvrtfinala, kada se od 21 sat sastaju Bajern – PSŽ i Porto – Čelsi.