Pobjeda za kraj kvalifikacija, Crna Gora bolja od Njemačke

0
16

Košarkaši Crne Gore pobjedom su završili kvalifikacije za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Naša selekcija savladala je u Podgorici Njemačku sa 82:75 u poslednjem kolu kvalifikacija, a porazom od Francuske prije dva dana izabranici Boška Radovića izgubili su šanse za plasman na Eurobasket.

“Crveni” su večeras odigrali dobar meč i sasvim zaslućeno došli do pobjede protiv “Pancera”.

Zanimljiva je bila prva četvrtina jer su se ekipe smjenjivale u vođstvu, a Crna Gora je na kraju ovog perioda vodila 24:22.

Odlično je naša selekcija odigrala drugi period, stekla opipljivu prednost i na poluvremenu vodila 45:32.

Došlo je do opuštanja u redovima crnogorske selekcije u trećoj četvrtini, pa su Njemci u jednom momentu prišli na minus četiri. Ipak, uspjela je Crna Gora da odgovori i održi prednost koja je pred početak odlučujućeg perioda bila 62:54.

Cran Gora je održavala prednost i u poslednjoj četvrtini iako su Njemci prijetili, bili za petama, ali nijesu uspjeli da dođu do preokreta.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Nikola Ivanović sa 26 poena, Nemanja Đurišić je imao 15, a Petar Popović 10.

Kod selekcije Njemačke istakao se Akpinar sa 19 poena, dok je Bencing dodao 15.