Pobjeda Budućnosti u Monte Karlu

0
32

U prvoj utakmici četvrtfinalne faze Evrokupa košarkaši Budućnot Volija su večeras savladali ekipu Monaka rezultatom 76:77.

Domaći tim bolje je otvorio susret i več nakon deset minuta imao prednost od devet poena (22:13), kada se činilo da ima sve u svojim rukama.

Ipak, tim Dejana Milojevića reagovao je u nastavku i predvođen raspoloženima Vilijem Ridom i Amedeom Dela Valeom uspjeli do odlaska na veliki odmor da se primaknu na samo poen zaostatka (38:37).

Nakon toga je uslijedila žestoka borba u kojoj je na obje strane viđen i veliki broj grešaka. Budućnost je uspjela i da preokrene, a imala je i tri poena prednosti u završnici ovog dijela igre. Ipak, u odlučujuću dionicu ušlo se sa rezultatom 54:51 u korist ekipe koju predvodi nekadašnji crnogorski selektor Zvezdan Mitrović.

“Plavi” ne posustaju i sredinom četvrte četvrtine ponovo stižu do poravnanja, nakon čega je uslijedila uzbudljiva završnica u kojoj je malo više koncentracije imao gostujući sastav, pa Podgoričani i te kako imaju razloga da budu zadovoljni rezultatom.

Najbolji u ekipi Budućnosti bili su Rid sa 24 i Kobs sa 21 poenom.

Revanš utakmica na programu je u petak u 17 sati u Ljubljani.