Penali riješili finale, prvi pehar Viljareala

0
32

Ovosezonsko finale Lige Evrope, koje je odigrano na stadionu “Miejski” u Gdanjsku, završeno je pobjedom Viljareala nakon penala, dok je nakon 120 minuta igre rezultat bio 1:1.

I ako su mu davane manje šanse, Viljareal dolazi prvi do prednosti. Gol postiže Đerar Moreno u 30. minutu, ukupno sedmi u drugom po kvalitetu takmičenju.

Junajted je izjednačio nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu, a Kavani je zatresao mrežu. Junajted je izveo korner, lopta se odbila do Rašforda, koji je šutirao sa oko 30-ak metara. Lopta je, uz još jedan odbitak, potom došla do Kavanija, a Urugvajac je pogodio i izjednačio. Nakon konsultacija sa sudijama iz VAR sobe, gol je priznat.

Do devedesetog minta nije bilo promjene rezultata, pa se otišlo u produžetke, a pošto su mreže mirovale i u dodatnih 30 minuta, pristupilo se izvođenju penala.