Omladinci poraženi od Mađarske

0
34

Uprkos veoma dobroj igri, mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je i u drugom prijateljskom duelu sa Mađarskom – 2:1.

Igrači Radovana Kavaje pogađali su prečku i stativu, imali incijativu i još dosta opasnih situacija pred golom protivnika, ali su sve te promašaje Mađari znali da kazne i dođu do pobjede.

– Ovu utakmicu smo mi bili ti koji su odigrali znatno bolje. Praktično sve vrijeme smo diktirali ritam i stvarali šanse i šteta što nijesmo postigli više golova. Sa druge strane, uvijek nam se desi da napravimo neke greške koje protivnik kazni, zbog čega dolazimo u situaciju da jurimo rezultat. Zadovoljan sam prikazanim, mislim da je ovo način na koji treba da igramo, međutim, moramo još napredovati, pogotovo kada je riječ o fizičkoj spremi. Čim nijesmo na adekvatnom fizičkom nivou, onda dolazi do pada koncentracije i tada smo ranjivi, kazao je selektor Kavaja.

,,Sokoli“ su praktično od starta bili u poziciji da jure zaostatak. Mađari su poveli u drugom minutu, nakon što je Balaz Rač iskoristio grešku Nemanja Carevića, a zatim rutinski savladao Šabana Kolića.

Samo četiri minuta kasnije, Crna Gora je bila blizu izjednačenja. Danilo Dragićević je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, Đorđe Pešukić je bio najviši u skoku, ali je pogodio prečku.

U 26. minutu viđene su dvije šanse naše selekcije. Prvo je Medo Juković loše zahvatio loptu pri udarcu sa desetak metara, da bi u sljedećem napadu Carević sa nekoliko metera poslao loptu pravo u golmana.

Dobra igra ,,sokola“ isplatila se u 38. minutu. Balša Radusinović dao sjajnu loptu za Jukovića, koji je zaobišao golmana domaćih i zatresao mrežu za 1:1.

Preokret je mogao biti kompletiran u 64. minutu, međutim, Dragoljub Radoman je pogodio stativu udarcem sa petnaestak metara iskosa.

I nakon toga je Crna Gora držala loptu u svom posjedu, ali je jedna neopreznost u 78. minutu koštala boljeg rezultata. Strijelac je bio Armin Sijarto, koji je uspio da glavom zahvati loptu između dva protivnička igrača i tako savlada Kolića za pobjedu svoje ekipe.