Odluka pada u Londonu: Čelsiju povoljan rezultat protiv Reala

0
45

Fudbaleri Reala i Čelsija odigrali su 1:1 u Madridu u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Tim iz Londona ostvario je povoljan rezultat u prvom meču, pa će u revanšu imati koliko-toliko veće šanse za prolazak.

Čelsi je počeo da prijeti već od starta meča, Timo Verner je bio najopasniji, a “Plavci” su u vođstvo došli u 14. minutu kada je pogodio Kristijan Pulišić, a asistirao Antonio Ridiger.

Real je nakon toga zaigrao angažovanije, a do poravnanja Madriđani su stigli u 29. minutu kada je sjajno pogodio Karim Benzema.

Po jakom pljusku odličan fudbal igrao se i nakon izjednačujućeg gola Madriđana, bilo je dosta šansi na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

U drugom poluvremeju znatno drugačija slika. Ekipe su bile opreznije, nije bilo puno prilika, pa je rezultat ostao 1:1.

Drugi polufinalni par čine Mančester siti i PSŽ i oni će svoj prvi meč odigrati sjutra veče.