Novi poraz u Ljubljani, Budućnost ponovo izgubila od Cedevita Olimpije

0
16

Košarkaši Budućnost Volija doživjeli su novi poraz od Cedevita Olimpije, ovoga puta u ABA ligi.

Budućnost je večeras u zaostalom meču petog kola regionalnog šampionata poražena rezultatom , a samo prije dva dana Podgoričani su od istog tima izgubili u okviru drugog kola Top 16 faze Evrokupa.

Budućnost je večeras dobro odigrala prvu četvrtinu koju je dobila 19:16, ali se domaći tim u drugom periodu probudio i preokrenuo rezultat, pa su Ljubljančćani na poluvremenu vodili 42:36.

Cedevita Olimpija je mnogo bolje odigrala treći period u kome ih je odlično služio šut za tri poena, pa je njihova prednost konstantno rasla, da bi pred početak poslednjeg perioda domaći imali plus 19, 75:56.

Ništa se nije promijenilo ni u posljednjem periodu jer je Cedevita Olimpija rutinski održavala prednost i na kraju stigla do sigurne pobjede, a Budućnost je samo uspjela da smanji prednost i koliko toliko ublaži poraz.

Sada obje ekipe imaju skor od 10 pobjeda i tri poraza.

Najefikasniji u ekipi iz Ljubljane bio je Jaka Blažič sa 28 poena, a Džerod Džons je dodao 20.

Kod Budućnosti se istakao Melvin Edžim sa 18 poena, Danilo Nikolić je postigao 14, Nikola Ivanović 13, a Džastin Kobs 12.