Novak oduvao čudo sa Kavkaza za još jedno finale Australijan opena!

0
22

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u još jedno finale Australijan opena.

Srpski as je u polufinalu savladalo ruskog tenisera Aslana Karaceva sa 3:0, po setovima 6:3, 6:4, 6:2 za sat i 54 minuta.

Karacev je bio najveće izdanje ovogodišnjeg Gren slema u Melburnu jer je kao kvalifikant ušao u polufinale i to sa 114. pozicije na ATP listi.

Ipak, momak iz Vladikavkaza danas nije imao šansi protiv prvog reketa svijeta.

U prvom setu Karacev je izgledao sasvim dobro sve do osmog gema kada mu je Novak oduzeo servis i stigao do 5:3, a onda i odservirao za 6:3.

Đoković je u drugom setu bio prosto nezadrživ u prvih nekoliko gemova. Dva puta je oduzeo servis rivalu i stigao do 5:1. Ipak, tada je Rus zaigrao znatno bolje, stigao do brejka i prišao na 5:4. Uslijedila je velika borba u Novakovom servis gemu, imao je dvije set lopte, Karacev se spasio, došao do brejk prilike, ali je Đoković uzvratio nakon dobrih servisa i stigao do 6:4 i 2:0 u setovima.

Odmah na startu trećeg seta Novak je stiogao do brejka, ubrzo došao i do 2:0, ali je Rus uzvratio, vratio brejk i poravnao na 2:2. Odmah je Novak u sledećem gemu oduzeo servis rivalu i poveo sa 3:2, zatim odlično servirao još jednom dopšao do brejka i na kraju i do ubjedljive pobjede.

Đoković će u velikom finalu u nedjelju igrati protiv pobjednika duela Stefanos Cicipas – Danil Medvedev. Novak će se boriti za devetu titulu u Melburnu, a ukupno za 18. Gren slem trofej u karijeri.