Novak gubio 2:0, pa oduvao Italijana i prošao u četvrtfinale

0
39

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković izborio je plasman u četvrtfinale Rolan Garosa.

Đoković je u fantastičnom meču nadigrao Italijana Lorenca Musetija nakon tri sata i 27 minuta igre. Italijanski igrač je u petom setu predao meč, a rezultat je na kraju glasio 6:7, 6:7, 6:1, 6:0 i 4:0.

Novak je bio na ivici iznenađujućeg poraza nakon što je Museti sjajno odigrao prva dva seta i nakon velike borbe i taj brejkova uspio da dođe do 2:0.

Kao mnogo puta u karijeri, Novak je nakon toga odlučio da “izbriše” sjećanje na prva dva seta i potpuno se fokusira na ono što ga čeka.

I, uspio je. Treći set je dobio sa 6:1, četvrti sa 6:0 i poravnao na 2:2.

Novak je u ta dva seta zaličio na prepoznatljivu “zvijer” koja ne ostavlja puno šansi svom rivalu, a i početak petog, odlučujućeg seta bio je onakav kakav se i očekivao.

Novak je ponovo dominirao, brzo stigao do 4:0, a onda je Museti predao, vidno iscrpljen i isfrustriran, pa je Đoković došao do konačne pobjede.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv još jednog Italijana Matea Beretinija kome je Rodžer Federer predao meč osmine finala.