Nova tri boda: “Sokoli” pod Goricom nadigrali Gibraltar za drugi vezani trijumf u kvalifikacijama! (VIDEO)

0
35

Fudbaleri Crne Gore ostvarili su i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Izabranici Miodraga Radulovića danas su pod Goricom u drugom kolu grupe G savladali Gibraltar sa 4:1.

Naša selekcija danas je opravdala ulogu favorita i nakon Letonije prije tri dana, došla do nova tri boda protiv skromnog rivala koji je pod Goricom pokazao zube, naročito u prvom poluvremenu.

Od starta meča Crna Gora je imala terensku nadmoć, puno više šutirala ka golu rivala, a najagilniji je bio Uroš Đurđević. Upravo je Đurđević u 26. minutu glavom pogodio stativu, lopta se odbila do druge stative, a u mrežu je zakucao Fatos Bećiraj za vođstvo “Sokola”.

Samo tri minuta kasnije sviran je penal za Gibraltar, a skrivio ga je Kristijan Vulaj koji je ušao umjesto povrijeđenog Bakića. Siguran sa bijele tačke za goste bio je Stajč i poravnao na 1:1.

U samom finišu prvog poluvremena, tačnije u 43. minutu, naša selekcija opet je stigla do vođstva. Ovoga puta Marko Simić je odlično reagovao glavom na centaršut Nebojše Kosovića i zatresao mrežu.

U drugom poluvremenu umjesto Bećiraja zaigrao je Stevan Jovetić, a već u 52. minutu imao je dobar pokušaj, ali je intervenisao golman gostiju.

Ipak, samo minut kasnije naša selekcija stigla je do 3:1. Žarko Tomašević se upisao u listu strijelaca i to na centaršut Seada Hakšabanovića iz kornera.

U 80. minutu vidjeli smo novu majtoriju sjajnog Stevana Jovetića. Ovoga puta šutem iz slobodnjaka iskosa sa lijeve strane zatresao je mrežu rivala postigavši 31. gol za reprezentaciju Crne Gore.

Nakon ove pobjede Crna Gora ima šest bodova, a večeras se u našoj grupi sastaju još Norveška – Turska i Holandija – Letonija.

Naša selekcija će u utorak pod Goricom u trećem kolu dočekati Norvešku.