Nastavljena ABA liga, Mornar bolji od Krke

0
31

Nakon pauze zbog nacionalnih Kup takmičenja i obaveza reprezentacija, nastavljeno je takmičenje u regionalnoj ABA ligi.

Crnogorski predstavnik Mornar je u Baru u okviru 19. kola bio bolji od Krke rezultatom 80:61.

Barani su odigrali dobar meč, vodili cijelo vrijeme i zaslućeno slavili. Prvu četvrtinu domaća ekipa je odigrala odlično i dobila taj period 28:18.

Barani su održavali prednost i u drugom kvartalu, a na poluvremenu rezultat je bio 45:35.

Treća četvrtina je apsolutno bila u znaku domaćeg tima. Krka je postigla samo šest poena, a Mornar 17, pa su Barani otišli na plus 21.

Rutinski su igrači Mornara odigrali poslednji kvartal, pa je razlika na kraju ubjedljiva na strani crnogorskog tima

Najbolji u redovima Mornara bio je Sead Šehović sa 16 poena, Milko Bjelica je dodao 12, a Marko Jeremić 11.

Kod slovenačke ekipe najbolji su bili Škifić i Vrabac sa po 11 poena.

Mornar sada ima skor od 14 pobjeda i četiri poraza, dok je Krka ubilježila 12. poraz uz pet pobjeda.